Kobylský kroj úspěšný

Na 2. setkání přátel jižní Moravy slavil úspěch krásný kobylský kroj. Dejme slovo panu starostovi Starovic:

"Byl jsem nesmírně nadšený prezentací vaší obce Kobylí, komentovaným oblékáním dívky do kroje, vystupováním a všude se rozlévající pohodou vašich děvčat, při komentovaném oblékání padl dostatek informací o podobě kroje, ve kterém Míša (Jirásková) reprezentovala  obec Kobylí. Komentář byl zajímavý a přihlížejícím osvětlil, proč je to právě tak".

A Břeclavský deník k tomu napsal:

Michaela Jirásková a Milan Spurný z Kobylí se stali nejkrásnějším krojovaným párem druhého Setkání přátel jižní Moravy. Toho se zúčastnili nadšenci folkloru a krojů v sobotu ve Starovicích. Kobylští uspěli mezi osmašedesáti přihlášenými páry. Vítěze volili návštěvníci setkání. „Nečekali jsme to. Přihlásili jsme se na poslední chvíli až v pátek večer a vyšlo to. Zřejmě je to naším krojem, který je hodně bohatý," svěřila se Jirásková.

Zdroj: http://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-starovice-obsadily-stovky-krojovanych-na-setkani-pratel-jizni-moravy-20160801.html

A Obec Kobylí?

Děkuje všem výše zmíněným, ostatním účinkujícím, ale také mamince Michaely a dále paní Ladislavě Štikové, které významně přispěly k tomuto úspěchu.

Vinařská obec Kobylí

Kobylí je malebně rozloženo v mírně zvlněné krajině. Na upravených svazích se pěstuje hlavně vinná réva, meruňky a broskve.

Kontakty

Obecní úřad Kobylí
Augusty Šebestové 459
691 10 Kobylí

IČ: 283266
DIČ: CZ283266

tel.: +420 519 431 106
mobil: +420 724 541 047
e-mail: ou@kobyli.cz

datová schránka: v3wbdkp

všechny kontakty na jednotlivé pracovníky

Spolupracujeme a podporujeme:
Modré hory Město Hustopeče Jihomoravský kraj Moravské vinařské stesky