Myslivecké sdružení

Kontakt

Myslivecké sdružení Kobylí, o.s.
691 10  Kobylí 735
IČ: 63434903

Předseda: Vít Svoboda, 
tel.: 602 789 779, e-mail: svoboda@morava-ekol.eu

Hospodář: Lubomír Blažek,
tel.: 737 199 913 


Tři desítky členů Mysliveckého sdružení v Kobylí hospodaří na 1750 ha půdy. Honitba se nachází na samém kraji Ždánického lesa v krajině s intenzivní zemědělskou výrobou. Přibližně 900 ha výměry honitby je orná půda, 300 ha ovocných sadů, 170 ha vinic 300 ha listnatého lesa 3 ha vodních ploch a zbytek připadá na remízky. V tomto revíru se můžeme setkat se srnčí a dančí zvěří, z drobné zvěře pak s bažantem, zajícem, koroptví, křepelkou, divokou kačenou. Dále pak liškou, jezevcem, kunami, tchořem, krkavcem, strakou, sojkou, sovami, kánětem, jestřábem, poštolkou, krahujcem a mnohými dalšími.

Členové mysliveckého sdružení při výkonu práva myslivosti využívají i svých lovecky upotřebytelných čtyřnohých kamarádů. O tom, že jsou mezi námi dobří chovatelé svědčí i řada ocenění na výstavách a soutěžích. Jsou zde chovné stanice - německý krátkosrstý ohař,  výmarský ohař a border teriér.

Kromě samozřejmé péče o zvěř a krajinu, přípravy krmení na zimu, pořádají během roku členové sdružení několik tradičních akcí

  • Vrcholem bývají sportovní střelby na asfaltové holuby, které se konají vždy poslední květnovou neděli za účasti pěti až sedmi desítek střelců z blízkého i dalekého okolí. Jsme rádi, že v těchto dnech nachází cestu k lovecké chatě uprostřed lesů mnoho naši spoluobčanů, kteří mohou obdivovat sportovní výkony našich střelců nebo naši zvěřinovou kuchyni.
  • Koncem června pak v lese zkoušky lovecké upotřebitelnosti lovecký psů respektive v září podruhé přivítáme dvoudenní náročné závody ve všestranné upotřebitelnosti – Memoriál Stanislava Hloucha. 
  • Začátkem června pořádáme u chaty v lese dětský den spojený s naučnou stezkou a soutěžemi.
  • Vrcholem společenské sezóny je oblíbený Myslivecký ples.

 

Vinařská obec Kobylí

Kobylí je malebně rozloženo v mírně zvlněné krajině. Na upravených svazích se pěstuje hlavně vinná réva, meruňky a broskve.

Kontakty

Obecní úřad Kobylí
Augusty Šebestové 459
691 10 Kobylí

IČ: 283266
DIČ: CZ283266

tel.: +420 519 431 106
mobil: +420 724 541 047
e-mail: ou@kobyli.cz

datová schránka: v3wbdkp

všechny kontakty na jednotlivé pracovníky

Spolupracujeme a podporujeme:
Modré hory Město Hustopeče Jihomoravský kraj Moravské vinařské stesky