Příměstský tábor v Bořeticích

Jako každý rok touhle dobou tak i letos se konal druhý příměstský tábor v Bořeticích. Celkem se ho zúčastnilo 17 dětí z Bořetic, Kobylí, Prahy, Brna a dokonce i odvážlivec z Itálie.

První den jsme se všichni seznámili a ozdobili si kelímky na pití. Další dny jsme nejen tvořili, ale i hráli mnoho her. Někdy se u nich musely zapojit mozkové závity. Například když mělo 14 dětí udělat sochu, která měla 9 nohou, 4 ruce a 1 zadek. Jenom tyto části se mohly dotýkat země, nic víc. Zpočátku se tento úkol zdál jako neřešitelný, ale po opravdu dlouhém přemýšlení se jej podařilo vyřešit. Když si chtěli vedoucí odpočinout, zadali dětem hru, u které nesměli táborníci mluvit a museli se seřadit podle velikosti nebo dalších zadaných pokynů. To bylo takové ticho, že by bylo slyšet i špendlík spadnout na zem. A protože se už blíží podzim, vyrobili jsme si létací draky.

Abychom netrávili všechen čas jenom v Bořeticích, rozhodli jsme se, že si uděláme výlet na rozhlednu do Velkých Pavlovic. Ne všichni zvládli výstup úplně nahoru, ale každý se o to alespoň pokusil. Jako překvapení si pro nás hlavní paní vedoucí připravila návštěvu cukrárny.

Všechno tohle se dá zažít s námi na táborech. Letos už je s námi nestihnete, ale příští rok neváhejte a přihlaste se k nám na příměstský tábor, nebo na Kdousouv, nebo klidně na oba!

Za všechny vedoucí Adéla Křivková

Připojené obrázky

IMG_9897 IMG_9887 IMG_9844 IMG_9809

Vinařská obec Kobylí

Kobylí je malebně rozloženo v mírně zvlněné krajině. Na upravených svazích se pěstuje hlavně vinná réva, meruňky a broskve.

Kontakty

Obecní úřad Kobylí
Augusty Šebestové 459
691 10 Kobylí

IČ: 283266
DIČ: CZ283266

tel.: +420 519 431 106
mobil: +420 724 541 047
e-mail: ou@kobyli.cz

datová schránka: v3wbdkp

všechny kontakty na jednotlivé pracovníky

Spolupracujeme a podporujeme:
Modré hory Město Hustopeče Jihomoravský kraj Moravské vinařské stesky