Změny v kabelové televizi

Změny v kabelové televizi

Pokrok ve vysílání televizí bohužel nepřináší vylepšení uživatelům kabelové televize. Stále více televizí vysílá své programy v kvalitnějších formátech. Tato vylepšená vysílání ovšem neumí přijímat každá televize, pouze ty novější. Proto na starších televizích ubývá programů. To se dá vyřešit jedině kvalitnějšími televizory nebo set-top-boxy.

Programy rakouské televize

Od 26. října můžeme sledovat na rakouských programech, jak v nejbližších letech dopadne i vysílání českých programů. Zlepšila se kvalita, přibylo programů, ale zobrazují se pouze na televizích s příjmem DVB-T2, čili na těch nejnovějších. Navíc v Rakousku přikročili k tomu, že pouze dva programy jsou zdarma (ORF1 a ORF2), všechny ostatní se musí platit, podobně jako u satelitních programů. Na tento formát přejdou i naše televize, bohužel.

Slovenské programy

Na Slovensku přistoupili k tomu, že se nebude smět přijímat jejich programy v zahraničí. Takže na území ČR dojde k vypnutí všech slovenských programů s výjimkou STV1, STV2 a Lux. Markíza bude vysílat pouze tzv. program Markíza International a Joj pouze Joj Family. Oba programy budou vysílat pouze slovenské pořady.

Programy televize Prima

Pro uživatele kabelových televizí Prima všechny programy zpoplatnila měsíční částkou 10,65Kč/měsíc za 5 jejích programů. Momentálně náš poskytovatel HC Kabel řeší, jakým způsobem se to promítne do platby za kabelovou televizi.

 

 

Vinařská obec Kobylí

Kobylí je malebně rozloženo v mírně zvlněné krajině. Na upravených svazích se pěstuje hlavně vinná réva, meruňky a broskve.

Kontakty

Obecní úřad Kobylí
Augusty Šebestové 459
691 10 Kobylí

IČ: 283266
DIČ: CZ283266

tel.: +420 519 431 106
mobil: +420 724 541 047
e-mail: ou@kobyli.cz

datová schránka: v3wbdkp

všechny kontakty na jednotlivé pracovníky

Spolupracujeme a podporujeme:
Modré hory Město Hustopeče Jihomoravský kraj Moravské vinařské stesky