Vinařství a turistika

Chléb a víno jsou mystickými symboly lidského žití a doprovázejí člověka od doby kdy se stal z nespoutaného lovce pečlivým hospodářem. Působení desáté římské legie a příchod křesťanství v období Velkomoravské říše znamenalo rozšíření vinic.

Výjimečnost vína tkví v tom, že jeho konečná podoba odráží vlastnosti odrůdy za současného působení půdních a polohopisných podmínek, jakož i ročníkový průběh počasí. Víno je uměleckým výtvorem přírody i vinaře samotného.

Prací na vinici a následným vinobraním však činnost vinaře nekončí. Následuje dlouhá procedura začínající lisováním hroznů a končící sklenkou skvělého moku, ve kterém se odráží nejen práce rukou vinaře, ale i jeho duše, protože pokud vinař nevloží do výroby vína celé své srdce a nepečuje o ně s láskou, na výsledku se to jistě projeví.

Řady vinných sklepů jsou tradičním architektonickým prvkem v Kobylí. Najdete v nich několik zbývajících původních dřevěných lisů. Patří k tradici mít svůj vlastní vinný sklep a sem tam se sejít s přáteli na sklenku dobrého vína.

O víně se říká, na rozdíl od piva, že nás musí mít rádo, abychom si na něm pochutnali. Poctivé pití vína znamená navázat s ním partnerský vztah. Chceme-li plně vychutnat dary vína, musíme se tomu naučit stejně, jako kdybychom se učili cizí řeči. Pít víno bez správného pochopení je jako slyšet cizí jazyk jímž nemluvíme. Mohou nás sice potěšit lahodné zvuky a tóny, ale obsahu plně neporozumíme.

Víno je nejen nápoj vhodný k lahodnému pokrmu, ale i potravou duše. Vínu je nejlépe, když se o něj podělíte s přítelem či přítelkyní. Proto vám přejeme mnoho krásných chvil při sklence dobrého vína v Kobylí.

Vinařská obec Kobylí

Kobylí je malebně rozloženo v mírně zvlněné krajině. Na upravených svazích se pěstuje hlavně vinná réva, meruňky a broskve.

Kontakty

Obecní úřad Kobylí
Augusty Šebestové 459
691 10 Kobylí

IČ: 283266
DIČ: CZ283266

tel.: +420 519 431 106
mobil: +420 724 541 047
e-mail: ou@kobyli.cz

datová schránka: v3wbdkp

všechny kontakty na jednotlivé pracovníky

Spolupracujeme a podporujeme:
Modré hory Město Hustopeče Jihomoravský kraj Moravské vinařské stesky